Bleach PBF

Bleach PBF mili admini i dobra atmosfera:)

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2010-12-11 19:59:38

Akuro Kazuyoshi

Administrator

Zarejestrowany: 2010-12-08
Posty: 9
Punktów :   

Shinigami

http://images4.wikia.nocookie.net/__cb20101110181035/bleach/pl/images/thumb/d/d9/Amagai_%26_the_captains.jpg/807px-Amagai_%26_the_captains.jpg
Shinigami to kasta wyszkolonych wojowników, których zadaniem jest przeprowadzanie dusz zmarłych ludzi do Soul Society. Dokonują tego poprzez rytuał zwany pogrzebem duszy. Polega on na dotknięciu czoła duszy za pomocą rękojeści Zanpakutō - miecza używanego przez Shinigami. Drugim ważnym zadaniem jest ochrona świata żywych przed Pustymi. Zabicie Pustego za pomocą Zanpakutō, zmywa jego grzechy, których dopuścił się jako żywy człowiek i umożliwia mu wejście do Soul Society.
Shinigami w walce stosują rozmaite techniki. Korzystają z demonicznej magii, błyskawicznych technik poruszania się, walki wręcz i sztuki walki mieczem.

Obowiązki:
-Pogrzeb Duszy: najważniejszy obowiązek Shinigami to odsyłanie błąkających się po świecie dusz do Soul Society lub Piekła, w zależności od uczynków popełnionych przez daną za życia. Pogrzeb duszy jest wykonywany za pomocą spodu rękojeści Zanpakutō i polega na dotknięciu nim czoła duszy w celu odesłania do Stowarzyszenia Dusz.

-Oczyszczanie Hollowów: kiedy Shinigami przetnie maskę Hollowa za pomocą Zanpakutō, jego grzechy zostają oczyszczone, a Hollow na powrót staje się zwykłą duszą, która wraz z oczyszczeniem zostaje wysłana do Soul Society. Jako że Zanpakutō oczyszczają duszę tylko z grzechów popełnionych jako Pusty, dusze które popełniły ciężkie grzechy za życia są wysyłane do piekła. Jeśli Pusty został pokonany przez Quincy, jego dusza zostaje zniszczona bez możliwości powrotu do Soul Society.

-Nadzorowanie Dusz: Shinigami są odpowiedzialni za nadzorowanie przepływu dusz między światem żywych a Soul Society. Jest to wykonywane głównie poprzez utrzymywanie równowagi między duszami wędrującymi do i z Soul Society.


Ustrój i prawa:
Główną władzę sądowniczą w Soul Society stanowi 46 Sal Centralnych, które podlegają rodzinie królewskiej Shinigami (ci rządzą w całym Soul Society). W skład 46 Sal Centralnych wchodzi 40 mędrców oraz 6 sędziów. Zamknięci są w specjalnym pomieszczeniu zwanym Seijou Toukyorin - nikt oprócz nich nie ma prawa tam przebywać, niezależnie od swego statusu społecznego. Decyzje pochodzące z 46 Sal Centralnych są rozstrzygające. Muszą zostać wykonane i nie mogą być przez nikogo kwestionowane, nawet jeżeli wymagają powołania całej armii Shinigami.

-Sądnictwo: 46 Sal Centralnych pełni także rolę sądu i odpowiada za prowadzenie rozpraw oraz skazywanie Shinigami, którzy zostali oskarżeni o ciężkie przestępstwa takie jak morderstwo czy zdrada. Kary za mniejsze przewinienia mogą być wymierzane przez osoby o mniejszym autorytecie, np. przez dowódców dywizji
.
W Soul Society są różne sposoby egzekucji:
-Dół Pieczętowania Dusz: starożytny sposób egzekucji, który został zaniechany, gdyż uznany został za barbarzyński. Ten sposób polegał na wrzuceniu skazańca do dołu zbudowanego z kamienia śmierci - rzadkiego kruszcu, który nie pozwalał ofiarom na korzystanie z energii duchowej (Reiatsu). W owym dole znajdowały się Hollowy, z którymi skazaniec musiał walczyć aż do swojej śmierci.

Sōkyoku: forma egzekucji stosowana na dowódcach (w ten sposób miała też zostać skazana Rukia Kuchiki). Sposób ten polega na umieszczeniu Shinigami na specjalnym stopniu i przebudzeniu z halabardy Zanpakutō zwane Sōkyoku. Ten zmienia się w ognistego feniksa i przybiera swoją prawdziwą formę, Kikōō. Kikōō posiada siłę miliona Zanpakutō, a ta moc zwiększa się dziesięciokrotnie gdy feniks przebija swoją ofiarę.

-Zapieczętowanie mocy oraz banicja z Soul Society: forma egzekucji mająca na celu zapieczętowanie mocy oraz wygnanie danej osoby z Seireitei lub Soul Society. Ukarany w ten sposób został Isshin Kurosaki, Ran'Tao, Kōga i Kisuke Urahara.


Imię: Akuro
Nazwisko: Kazuyoshi
Wiek: 124 lata
Rasa: Shinigami/Vizard
Oddział: Kiedyś 10 aktualnie brak
Ranga: Były kapitan 10 oddziału aktualnie brak
Zanpaktou/Lalka: Kuro Ryū (Czarny Smok)
Lvl: 15

Ekwipunek:

Kasa:
Znaki Duszy:
Reiatsu:

Historia:W akademii odkryłem, że jestem oburęczny, tam też poznałem Isuke i Kandono. Zaprzyjaźniliśmy się i stworzyliśmy zgraną drużynę. Jednak pewnego dnia zostaliśmy poddani hollowikacji. Każdy z nas trzech poszedł w swoją stronę. Isuke pozostał w Soul Society a Kandono uciekł do Hueco mundo i słuch po nim zaginął. Ja zaś udałem się do Świata Materialnego. Osiadłem w mieście Karakura i sam po wielu wyczerpujących treningach opanowałem hollowa. Po pewnym czasie spotkałem resztę Vizardów i zamieszkałem razem z nimi. Cały czas pragnę spotkać swoich przyjaciół z akademii.

Charakter: Opanowany i zdeterminowany. Jego zasadą jest: "Cel uświęca środki". Nigdy nie pogodził się z tym, że nie zobaczy już swoich przyjaciół.

Wygląd: Wygląda na 25 latka. Chodzi w długim skórzanym płaszczu i glanach. Nosi czarne bojówki i koszulkę zespołu Slayer. Miecz trzyma przy lewym boku. Ma długie ciemnobrązowe włosy i 190cm wzrostu.

Statystyki:
->Siła:30
->Refleks:30
->Szybkość:35
->Wytrzymałość:35
->Kontrola reiatsu:20

Kidou:

Misje:
Rangi D ->
Rangi C ->
Rangi B ->
Rangi A ->

Przyjaciele: Isuke Shikarumo, Kandono Kensari
Wrogowie:

Walki:
Wygrane ->
Przegrane ->

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl